Обговорення

15 Травня 15:08
Чому не спрацьовують пестициди?
0

Вода є однією із основних складових в сільському господарстві. Під час обприскування полів пестициди можуть не подіяти на сільськогосподарську культуру і виникає питання - "ЧОМУ? Адже використовували якісні та провірені пестициди". А вся проблема у воді! В Україні на сьогоднішній день якість води невтішна, вона дуже жорстка та лужна. Спеціалісти компанії Агротека постійно проводять досліди та мають підтвердження як впливає "поганв" вода на ЗЗР та знають як вирішити цю проблему з допомогою кондиціонера та регулятора pH води.

Одним із останніх дослідів ми провели зустріч у сільсьому господарстві «Калита»щодо питання якості води, що використовується для обприскування с/г культур. Був проведений аналіз води на жорсткість і рівень рН. Жорсткість води склала 208 ррm. Вода з таким показником жорсткості є помірно жорсткою, що говорить про насиченність води іонами Са, Mg, Fe. Вільні іони цих металів в результаті реакції заміщення змінюють структуру молекули пестициду, погіршуючи його ефективність, викликаючи утворення осаду, і зменшуючи розчинність пестицидів та добрив. Щодо показника рН, він склав 7,63 (слабо лужне середовище). 

Для більшості пестицидів (гліфосати, 24-Д, хізалофоп-п-етил, кломазон, S-металхлор, метрибузин, ацетахлор) необхідне слабокислотне середовище. Для оптимізації показників жорсткості та рН води спеціалісти компанії Агротека рекомендують препарат «Аквалайт», який вироблено у Великобританії. Даний препарат понижує жорсткість води за рахунок зв’язування вільних іонів, таким чином запобігаючи реакції заміщення з молекулою пестициду. Також Аквалайт знижує рівень рН запобігаючи лужному гідролізу.

Після додавання мінімальної дози препарату «Аквалайт» (100 мл/100л води) жорсткість води знизилась на 30%, а показник рН знизився до 6,39.

Базуючись на результатах даного досліду, ми рекомендуємо для підвищення ефективності пестицидів застосовувати кондиціонер води «Аквалайт» компанії «АГРОТЕКА» в нормі 100 мл/100 л води. Для підтверждення ефективності роботи препарату в польових умовах, ми  готові закласти дослід на ваших полях!

Коментарі