Обговорення

15 Травня 15:08
Чому не спрацьовують пестициди?
0

Вода є однією із основних складових в сільському господарстві. Під час обприскування полів пестициди можуть не подіяти на сільськогосподарську культуру і виникає питання - "ЧОМУ? Адже використовували якісні та провірені пестициди". А вся проблема у воді! В Україні на сьогоднішній день якість води невтішна, вона дуже жорстка та лужна. Спеціалісти компанії Агротека постійно проводять досліди та мають підтвердження того, як впливає "погана" вода на ЗЗР і як вирішити цю проблему з допомогою кондиціонера та регулятора pH води.

Одним із останніх дослідів ми провели зустріч у сільсьому господарстві «Калита» щодо питання якості води, яка використовується для обприскування с/г культур. Був проведений аналіз води на жорсткість і рівень рН. Жорсткість води склала 208 ррm. Вода з таким показником жорсткості є помірно жорсткою, що говорить про насиченність води іонами Са, Mg, Fe. Вільні іони цих металів в результаті реакції заміщення змінюють структуру молекули пестициду, погіршуючи його ефективність, викликаючи утворення осаду, і зменшуючи розчинність пестицидів та добрив. Щодо показника рН, він склав 7,63 (слабо лужне середовище). 

Для більшості пестицидів (гліфосати, 24-Д, хізалофоп-п-етил, кломазон, S-металхлор, метрибузин, ацетахлор) необхідне слабокислотне середовище. Для оптимізації показників жорсткості та рН води спеціалісти компанії Агротека рекомендують препарат «Аквалайт», який вироблено у Великобританії. Даний препарат понижує жорсткість води за рахунок зв’язування вільних іонів, таким чином запобігаючи реакції заміщення з молекулою пестициду. Також Аквалайт знижує рівень рН запобігаючи лужному гідролізу.

Після додавання мінімальної дози препарату «Аквалайт» (100 мл/100л води) жорсткість води знизилась на 30%, а показник рН знизився до 6,39.

Базуючись на результатах даного досліду, ми рекомендуємо для підвищення ефективності пестицидів застосовувати кондиціонер води «Аквалайт» компанії «АГРОТЕКА» в нормі 100 мл/100 л води. Для підтверждення ефективності роботи препарату в польових умовах, ми  готові закласти дослід на ваших полях!

Коментарі