Якість води, що використовується для обприскування врожаю.

Повернутися назад
28 Серпня 15:31
Якість води, що використовується для обприскування врожаю.

22 серпня 2017 року фахівці компанії «Агротека» провели аналіз якості води для обприскування рослин.

Вода застосовується для підготовки робочих розчинів пестицидів та агрохімікатів і проведення обприскувань на полях компанії «Українська Молочна Компанія». Показники були відібрані із водонапірних веж, розташованих в Чернігівській та Київській областях для внесення ЗЗР та агрохімікатів. 

Результати показали, що вся вода є жорсткою та лужною.

Кінцевий показник 300 ppm, після якого необхідно використовувати засоби боротьби з вільними іонами Ca, Mg, Fe та ін., які в результаті хімічної реакції заміщення можуть видозмінювати молекулу діючої речовини пестицидів і суттєво зменшувати їх ефективність. Зразки кислотності води виявили рівень pH вище 7, тобто використання такої води для більшості пестицидів (особливо, гліфосат, 2,4-Д, дикамба, базагран, дикват та ін.) небажано, так як високий pH може бути причиною лужного гідролізу (розпаду).

Рекомендації однозначні – необхідно використовувати засоби зниження рівня pH і буферизації вільних іонів.

В якості такого засобу було запропоновано кондиціонер жорсткості та регулятор pH води – Аквалайт, виробництво Великобританії, який за рахунок своїх споживчих характеристик і ціни популярний в багатьох розвинутих країн світу. 

Рекомендована норма застосування кондиціонеру Аквалайт 150-200 мл на 100 л води.

Враховуючи високий показник зразка «Лукаші» було прийнято рішення провести тест з нормою пом'якшувача Аквалайт 150 мл на 100 л води і потім збільшити до 200 мл на 100 л води. При додаванні Аквалайт в нормі 150 мл на 100 л води показник pH зразка зменшився з 7,65 до 6,18, тобто  воду можна використовувати для підготовки робочих розчинів більшості пестицидів без ризику через розпад (лужного гідролізу).

Для того, щоб перевірити, як зміниться pH води при додаванні кондиціонеру Аквалайту в нормі 0,2% (200 мл на 100 л води) був проведений і такий дослід, в результаті якого pH води знизився до показника 5,91, тобто вода стала безпечною для більш чутливих продуктів (гліфосат) з високим pH.

Застосування регулятора pH та кондиціонера води Аквалайт дозволяє досягнути максимальної ефективності пестицидів за рахунок того, що знижується pH води до рекомендованого рівня, а також  буферизуються всі вільні іони, які знаходятся в воді і негативно впливають на діючу речовину пестициду.

 

Консультація наших спеціалістів — +38 (050) 221 88 10 або +38 (044) 221 88 70

 

 

Коментарі
Інші новини
28
Вересня
14:39
Війна значно погіршила економіку країни вплинувши на аграрний сектор. Експорт зерна на початку війни був повністю
16
Червня
14:51
Павутинні кліщі - це крихітні павукоподібні шкідники, які зазвичай живуть на рослинах. Вони можуть заразити рослину і
22
Лютого
14:41
В преддверии аграрного сезона 2022 состоялась Международная выставка «Агро Весна 2022», в которой компания «Агротека»
04
Лютого
17:22
Зовсім скоро розпочнеться посівна. Правильний підбір насіння та засобів захисту рослин дуже важливий процес, адже від