26 грудня 2017

Зберігання зерна в зернових рукавах ЗА ПІДСУМКАМИ 2017 РОКУ

Врожай 2017 року, не побив тогорішній рекорд, але якщо порівнювати з результатами двох-трьохрічної давності, то все досить-таки непогано!

Щорічно збільшуються обсяги зерна.

Відповідно ростуть обсяги сховищ, будуються нові елеватори. Але в певний момент елеватори перенасичуються і не в змозі приймати зерно на зберігання. Так саме в момент масового збору, назріває проблема транспорту - дефіцит залізничних вагонів і зерновозів.

Тому виробники зерна все більше йдуть у власне зберігання, і дивляться у бік «зернових рукавів», які є досить недорогим способом зберігання, в порівнянні з елеваторами, отримуючи економію фінансів, покращуючи логістику при зборі врожаю і додаткову свободу в необмеженому часі зберігання зерна. Також це дає їм можливість зберігати свій урожай у себе в господарстві під постійним лабораторним контролем і охороною. Але так як цей вид зберігання досить молодий для України, близько 10 років, то інформації по ньому не так-то й багато.

І тут, перша помилка «новачка» в тому, що він думає - зараз я куплю найдешевший рукав, закладу зерно і все, можу туди більше не ходити і чекати спокійно до весни, коли ціни досягнуть максимальних відміток. Але все не так просто. Без розуміння основних тез даного виду зберігання, у Вас може на виході виявитися великий відсоток втрат 2-5% від закладеного обсягу. Причиною тому може бути і дешевий витратний матеріал (зерновий рукав) який може лопнути і неправильний майданчик, і ще маса інших чинників.

Наприклад, майданчик є одним з основних факторів, що безпосередньо впливає на кількість втрат зерна, так як від нього залежить 70% успіху всієї технології. А ось решта 30% - це техніка, рукав, моніторинг, задіяні в цьому процесі люди і інші фактори.

Для того щоб «ЯКІСНО», а це значить з мінімальними втратами або зовсім без втрат, зберегти зерно, потрібно підійти до даної технології з повною відповідальністю розуміючи всі нюанси і тонкощі.

І ось для таких людей, хто хоче отримати максимальну віддачу від даної технології (максимальна віддача = мінімальні втрати), ми в 2018 році запускаємо цикл статей, в яких постараємося розкрити основні фактори, які впливають на якість зберігання зерна в такий спосіб.

Якщо у Вас виникли питання - ми з радістю вислухаємо і допоможемо знайти правильне рішення щоб зберегти Ваш урожай з мінімальними втратами і капіталовкладеннями!

З наступаючими Новим Роком та Різдвом, і успіхів у бізнесі!

З повагою, колектив компанії «Агротека».

Безкоштовна консультація
Залишились питання?

Телефонуйте нам за номерами:  +38 (044) 221 88 70, +38 (050) 221 88 10. Або заповніть форму і ми вам зателефонуєм: