09 October 2017

Чистий обприскувач — чистий прибуток / Олл Брайт

Сучасні препарати для очищування обприскувачів дозволяють отримати повноцінний ефект від застосування техніки та засобів захисту рослин.

Завжди чиста та доглянута техніка не тільки радує око господаря - вона ще й якісно виконує свої задачі, потребуючи при цьому набагато менше вкладень при експлуатації. Особливо якщо говорити про обприскувачі, працюючих із агресивними і в той же час дорогими препаратами, які потрібно правильно внести, щоб це було і ефективно і безпечно.

Внесення засобів захисту рослин протягом одного сезону обходиться в десятки умовних одиниць.

Частіше навіть перевищує сотню або дві: на 1 гектар кукурудза потребує не менше 70 дол, соя – більше 100, цукровий буряк і рапс – більше 200, а картопля взагалі…. Це ще без урахування вартості мікродобрив. Разом з тим ціна нормального самохідного обприскувача починається від 200 тисяч у.о. Мета таких серйозних інвестицій очевидна: купівля дорогих обприскувачів – це швидка і якісна обробка в процесі посіву, під час активного росту бур’янів чи розвитку хвороб (коли один день запізнення може коштувати сотні доларів втрат з кожного гектару), отримання гідного врожаю і підвищення рентабельності роботи господарства. Тим не менш, їх ефективність не рідко нивілюється, а то і взагалі зводиться до нуля через недотримання банальних правил очищення систем обприскування.

Звісно, промити водою значно краще, ніж не промивати взагалі.

Але сучасний обприскувач – це не пательня, хоча навіть і її краще мити зі спеціальним миючим засобом.

На жаль, у нас поки не розуміють, наскільки важливий належний догляд за агрегатами для захисту рослин. На відміну від країн ЄС, Північної Америки і Австралії, де застосування спеціальних засобів очищення і нейтралізації пестицидів є обов’язковим елементом, ще з початку 80-х років минулого століття, люди часто попросту не бачать цієї проблеми. Накопичились залишки гербіцидів в системі – типу промили і залили наприклад, фунгіцид. Зайшли на поле – і на перші десятки метрів вносили цю пекельну суміш. Потім починається пошук виправдань, серед них основні – «примінялись китайські неякісні пестициди», «це оператор начудив при розвороті», або «дистриб’ютор щось не те продав». А найстрашніше, що залишки сучасних препаратів для захисту рослин здатні надавати комплексний негативний вплив і на техніку і на посіви.

В поточному році (2017) компанія Агротека представила на українському ринку новий продукт, вироблений у Великобритані, — All Bright (Олл Брайт).

Він призначений спеціально для абсолютно повного очищення і дезактивації робочих систем і баків обприскування.

Спеціалісти компанії Агротека ретельно вибирали препарат, здатний забезпечити ряд умов. По-перше, це гарантія ефективної дії на нові пестицидні формуляції з підвищеною липкістю, сульфонілмочовина з її низькими нормами внесення, фунгіциди на основі триазолів, препарати на олійних емульсіях і т.д. Новий продукт повинен був надавати оперативний вплив за період до півгодини. По-друге, його важливіша особливість – здатність часткової нейтралізації пестицидів, які виводяться назовні при вимиванні. Адже зазвичай ці ядовиті речовини просто виливають на землю, завдаючи відчутної шкоди навколишньому середовищу.

Пестициди, які залишаються у баці, трубопроводах, патрубках, фільтрах і форсунках обприскувача, надають комплексний негативний вплив на агрегат.

Вони перетворюються в субстанцію, яка нагадує пластилін чи зубну пасту, і твердіють. Безумовно, ці речовини володіють сильним корозійним впливом, особливо вносяться разом з пестицидами мікроелементи для підживлення рослин, які буквально «з’їдають» внутрішні металеві поверхні. Не говорячи вже про шкоду для рослин, що вступили між собою в реакцію від препаратів.

Проводячи тестування на полігоні одного із самих відомих агрохолдингів України, один обприскувач після гліфосату очистили препаратом Олл Брайт, а другий – іншим засобом. Сама процедура зайняла всього лише 15 хвилин замість півгодини. Тим не менш після Олл Брайт, пошкодження рослин були мінімальними, на відмінну від ділянки, на якій пройшов другий обприскувач.

Керівник компанії "Агротека", Третяк Юрій Юрійович, стверджує, що для якісного очищення системи обприскувача достатньо пів години – після кожної зміни препарату.

Однак, найперше очищення, враховуючи сильне забруднення більшості агрегатів, потребує не менше 12 годин. Олл Брайт слабо вспінюється, що також дуже важливо, адже хімікати не потрапляють на поверхню обприскувачів. Наш експерт також порекомендував звернути увагу на період установки агрегатів на зимове зберігання, адже саме погано промитий обприскувач піддається найбільшому ризику. На протязі декількох місяців простою. Залишки пестицидів здатні суттєво пошкодити систему.

Ми рекомендуємо притримуватись простих правил:
  • По-перше, принципу «маєш сумнів – промий бак ще раз!». Вартість регулярного використання якісного засобу для очищення на протязі сезону не перевищує 1 дол на 1 га. Це не ті гроші, через які варто ризикувати врожаєм і агрегатами, ціною в сотні тисяч доларів.
  • По-друге, слідкувати за чистотою агрегатів з зовнішнього боку.
  • По-третє, не залишати систему під тиском, адже залишки хімікатів можуть потрапити в глиб системи. І на кінець. Регулярно очищувати форсунки і фільтри.

По завершенню, варто відмітити, що через погодні умови і подорожчання імпортних ЗЗР у гривневому еквіваленті, сьогодні особливо важливо, ретельно дотримуватись рекомендацій як по проведенню обприскування, так по догляду за агрегатами.

Очищувач баків Олл Брайт купити

Free consultation
Remaining questions?

Call us at +38 (044) 221 88 70, +38 (050) 221 88 10. Or fill out the form and we'll call you: