Поговоримо про різновиди прилипачів.
На сьогоднішній день більшість фермерів погодились з тим, що використання прилипачів підвищують ефективність пестицидів, так як завдяки їх використанню збільшується захист рослин і зменшується норма від застосування ПАР.
Прилипачі в останні роки стали обов’язковою складовою у системі захисту рослин.
На ринку країни з’явилось безліч препаратів, що покращують процес внесення пестицидів. Після моніторингу багатьох рекламних оголошень, багато з постачальників або не розуміють, або навмисне вводять в оману споживачів описом відмінних характеристик своїх продуктів. Щоб розумітись хоча б в загальному про різновиди прилипачів, ми рекомендуємо ознайомитись з основними їх відмінностями і які саме потрібно обирати для різних цілей.
Ад’юванти є декількох типів, одні з них в народі називають прилипачі.
Основне завдання їх розповсюдити розчин і забезпечити максимальне проникнення у об’єкт обробки. Використання прилипачів не впливає на хімічні характеристики ЗЗР, так як відмінною характеристикою є інертність ПАР до робочого розчину.
Серед прилипачів найбільшим попитом користується водний розчин етоксилату ізодецилового спирту. При застосуванні цього ПАР знижується поверхневий натяг робочого розчину з 65 - 70 до 37 - 40 Н/м2, його норма 100 - 150 мл на 100 л робочого розчину. Але аграріям необхідно звернути увагу на його принцип дії — це знищення воскового шару, що гарантує проникнення робочого розчину у рослину, хоча і призводить до неприємних наслідків, тому що восковий наліт розчиняється як і на бур’янах так і на культурних рослинах. До прикладу, навіть якщо використовувати селективні гербіциди, що не шкодять культурним рослинам, то відсутність захисного воскового шару призведе до збільшеного випаровування, чутливості до ултрафіолету і відповідно забезпечується додатковий стрес для культурних рослин.
Також існують прилипачі на основі олії (мінеральної або метилірованої рослинної олії). Їх задача – це розчинення у восковому шарі, що означає їх застосування безпечним для культурних рослин, але, на жаль, розтікання занадто низьке, навіть якщо порівнювати зі застосуванням етоксилату ізодецилового спирту. Відмінність цих прилипачів у тому, що їх можна використовувати особливо з системними пестицидами.
З нещодавна набирають популярності ПАР на основі полісахаридів, а саме через їх низьку вартість.
Але потрібно враховувати декілька моментів:
- Це не є прилипачі у чистому вигляді, це в більшості клей, що «приклеює» робочий розчин до поверхні листа. Не рекомендовано застосовувати такі ПАР у період цвітіння, тому що в результаті склеюються ще й тичинки, що вірогідно призведе до зниження запилення.
- Ще однією невтішною ознакою застосування ПАР на основі полісахаридів — забивання форсунків у обприскувачів, що сприяє нерівномірному розподіленні робочого розчину, як наслідок — зниження ефективності обприскування, або й взагалі поломка недешевого обладнання.
На сьогодні більш популярними є органосиліконові прилипачі.
Саме через його властивість знижується поверхневий показник робочого розчину до найнижчого показника. Такі препарати забезпечують зниження поверхневого натягу до 20-22 Н/м2, що майже у два рази вище, ніж водний розчин етоксилату ізодецилового спирту, а норма використання органосиліконових ПАР 35 - 45 мл на 100 л робочого розчину. Препарат при вищій нормі використання не є 100% органосиліконовим прилипачем.
Чому цей продукт є унікальним і універсальним?
Молекулярна структура органосиліконового прилипача складається з ліпофільної та гідрофільної молекул, що означає частково розчинна у маслі і частково розчинна у воді, саме тому ці ПАРи не просто знижують високий поверхневий натяг — вони є універсальними.
Забезпечити максимальне розповсюдження, а також проникнення всередину листа не завдаючи шкоди захисному шару рослини можуть прилипачі в основі яких є органосилікон. З появою органосиліконових ПАР значно піднялась ефективність застосування пестицидів, що дало можливість зменшити рекомендовані норми до мінімуму, а також зменшити гектарну норму води.
Інколи для боротьби з перерослими бур’янами, а особливо із застосуванням системних ЗЗР необхідні препарати, яким недостатньо ліпофільних якостей.
Використання рекомендованої низької норми недостатньо для забезпечення розчинення робочого розчину у захисному восковому шарі рослини, це не призведе до очікуваного результату.
Саме для вирішення таких питань існують комплексні прилипачі, в склад яких входить органосилікон і масло.
Завдяки органосилікону досягається відмінне розтікання по листу, а мінеральна олія допомагає розчинитись робочому розчину і проникнути всередину рослини. Можна застосовувати 2 типи масла, як було згадано у статті — мінеральне і рослинне, але ми рекомендуємо застосовувати мінеральне масло, тому що воно за своїми властивостями стабільніше, а також більш стійке до змін температури. Ще одним з плюсів є те, що в мінеральній олії немає жодних домішок, що можуть вступати в хімічні реакції з молекулами пестицидів.
Зовсім скоро розпочнеться cезон 2021 і від правильного вибору прилипачів залежить успіх вашої плідної праці.
Саме тому, ми рекомендуємо препарати компанії Агротека — високоефективні прилипачі Спрінто та Глайдер.
Глайдер — це універсальний 100% органосиліконовий прилипач, який гарантує відмінне застосування від ЗЗР, а головне прилипач не піниться при приготуванні робочого розчину.
Спрінто — комплексний прилипач на основі мінеральної олії, що застосовується з системними пестицидами.
Компанія Агротека бажає обрати вірний та розумний вибір задля здобутку високого врожаю і заощадження коштів без втрати якості!
Детальніше звертайтесь за телефонами: +38 050 221 88 10 та +38 044 221 88 70 або пишіть на електронну пошту компанії Агротека: info@agrotheka.com.